Vanhankaupungin Asukasyhdistys ry.

vanhakaupunki

Naantalin Vanhankaupungin Asukasyhdistys ry perustettiin vuonna 2011. 

Yhdistyksen tarkoituksena on edistää ja kehittää Naantalin vanhan kaupungin asukkaiden yhteistyötä, edistää asukkaiden viihtyvyyttä sekä vaalia kulttuuriperintöä ja rakennuskannan ja ympäristön säilymistä.

Lisätietoja: Naantalin Vanhankaupungin Asukasyhdistys ry, puheenjohtaja Kristiina Sunell Puh/whatsapp 044 7904921, s-posti postia@kristiinasunell.net

Yhdistyksen logo on – ei huono. Siinä on myös häivähdys historiaa. Jos mielikuvitukselle antaa tilaa, niin voi nähdä Naantalin nuket jeegerin ja jeegerskan!

30.12.2021

3 vastausta artikkeliin

  1. Nähtävissä on myös vastakkainasettelun vertausta, toki
    myös käsi kädessä -henkeä.

  2. Onpas tosiaan onnellinen ja inspiroiva logo. Tsemppiä yhdistykselle!

  3. Pitää paikkansa, että mielikuvutuksella voi nähdä monia asioita Naantalissa. Silmät avoinna realiteetti on kuitenkin erittäin karua ja raakaa kaupunkilaisia kohtaan. Toki voi laittaa silmänsä kiinni ja tehdä mielikuvitusmatkan vaikka Kailon saareen luontoa tutustumaan tai vaikka uimaan. Silmät avoinna ei ole kuitenkaan muuta ulkoilumahdollisuutta kuin ”ravata” sitä rantaraittia pitkin ja töllistellä vaikka Meri-Naantalin tai Väinölänniemen ihmeellisiä kerrostalo- tai rivitalorakennemia.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Mikä on Naantalin Työväenyhdistys?
Mitä on sosialidemokratia?
Lue tästä
Esittely

Naantalin sosiaalidemokraatit tiedottaa

Seuraa somessa