Syyskokous valitsi 9.11.2025 Kimmo Ahon jatkamaan puheenjohtajana vuonna 2026 ja Sirpa Hagsbergin varapuheenjohtajana.
Johtokunnan jättävät Lauri Laine ja Anu Javanainen. Iso kiitos Laurille ja Anulle panostuksesta johtokunnassa. Uusiksi jäseniksi valittiin Niko Huppunen sekä Patrick Tiainen. Tervetuloa johtokunnan jäseniksi!
Vanhoina jäseninä jatkavat Ann-Mari Kymäläinen, Isabella Hautala, Heikki Lindgren, Marko Viholainen, Markus Helenius sekä Annika Rintamäki.
Kokous käsitteli myös valtuustoasiat ja niihin ei kokouksessa esitetty valtuustoryhmälle muutostarpeita. Näin ollen Naantalin SDP hyväksyi talousarviokirjan sisällön kokonaisuudessaan kaupunginhallituksen saavuttaman neuvottelutuloksen mukaisena.
Kokouksen alussa kokousväelle kävi esittäytymässä Raision SDP:n puheenjohtaja Aleksi Suro, joka on ehdolla Varsinais-Suomen piirin puheenjohtajaksi. Aleksi kiitettiin lämpimästi vierailusta ja toivotettiin onnea ja menestystä tuleviin koitoksiin.















