202 ehdokasta Naantalissa

Ehdokaslistat on vahvistettu. Ehdokkaita on yhteensä 2020 ja Kun valittavia on 43, niin se merkitsee, että ehdolle asetetuista 21,3 prosenttia tulee valituksi valtuustoon.
.
 Sosialidemokraatiti saivat paalupaikan ja vaalipäällikkö Hannu Aallon numero on 2 ja aakkosten viimeisen Matti Åkerblomin numero 61 ja muut siitä välistä: Lista kokonaisuudessa  on tässä:

2 Aalto Hannu rakennusmestari:
3 Aho Kimmo automaatioasentaja;
4 Aho Tuija eläkeläinen
5 Alho Urpo laitosmies, eläkkeellä;
6 Ansamaa Eliisa pääluottamusmies JHL,lastenhoitaja
7  Ekiz Halil kokki ;
8 Grönholm Reijo prosessihoitaja,  työsuojeluvaltuutettu
9 Hagsberg Sirpa sairaanhoitaja AMK, yo-merkonomi;
10 Hautala Isabella artisti, opiskelija
11 Helenius Markus palomies Naantali;
12 Heljander Silja kodinhoitaja  
13 Hyvönen Jarmo hieroja, kiinteistöhoitaja ;
14 Hänninen Seppo tekniikan tohtori, MBA Naantali
15 Järvinen Jukka työnjohtaja;
16 Karvonen Arja kodinhoitaja, eläkeläinen;
17 Kulmala Juhani järjestelmäsuunnittelija
18 Kymäläinen Ann-Mari yrittäjä
19 Laaksonen Manu koneenhoitaja, pääluottamusmies
20 Laamanen Johanna projektipäällikkö
21 Laine Lauri palomestari,  eläkeläinen
22 Lehtilä Risto yrittäjä
23 Lehtinen Erno akatemiaprofessori
24 Lehto Riitta päiväkodinjohtaja
25 Leino Lasse metallimies
26 Lindgren Heikki hitsaaja
27 Maja Noora-Nella opiskelija
28 Maja Pirjo palvelupäällikkö
29 Malmikare Jaana työfysioterapeuttien esimies
30 Metsäranta Miikka prosessioperaattori
31 Mäkelä Veikko rakennusmestari, eläkeläinen
32 Mäkilä Markku peltiseppä
33 Nieminen Marja erikoissairaanhoitaja
34 Nieminen Marjatta FM, projektipäällikkö
35 Nyrhinen Nora opiskelija
36 Penttinen Matti team leader, yrittäjä
37 Polso Marika peruspalvelujohtaja, VTM
38 Rahikkala Minna myymäläpäällikkö
39 Rantanen Erkki ostaja, eläkeläinen
40 Rantanen Timo toimitusjohtaja
41 Rönnholm Mikko dipl.ins.
42 Saario Jannika opiskelija, valt.yo
43 Salmikivi Keijo vesilaitoksenhoitaja, eläkkeellä
44 Salminen Maarit lähihoitaja, pääluottamusmies
45 Salminen Seija perhepäivähoitaja
46 Salo Leena tutkimusjohtaja, KTM
47 Salo Osmo työnjohtaja, pääluottamusmies Pro
48 Salonen Arto kirvesmies, eläkeläinen
49 Salonen Miia lastentarhanopettaja
50 Savolainen Arja kerroshoitaja, pääluottamusmies
51 Scheinin Mika professori
52 Sipponen Kaisa KTM
53 Takanen Juha työsuojeluvaltuutettu, mittausetumies
54 Taka-Prami Irma restonomi ylempi AMK, ruokapalvelunjohtaja;
55 Teikari-Eura Minna kassavastaava ;
56 Tenlén Tapio huoltomestari
57 Vainio Seppo kirjaltaja, eläkeläinen;
58 Vienonen Hannele perushoitaja, eläkeläinen;
59 Vänttinen Rauno eläkeläinen;
60 Väätänen Kati aamu- ja  iltapäivätoiminnan ohjaaja;
61 Åkerblom Matti yrittäjä


kaikki Naantalin ehdokkaat liitteessä

TUTUSTU KUNTAVAALI-
EHDOKKAISIIMME!